Miért fontos a ritucharyá-t, a szezonális rutint, tudatosan megélni az ayurvéda szerint?

Ritucharya_szezonalis_rutin_evszakvaltas_surya_ayurveda

Az évszakok változásai mindannyiunk által észrevehető változásokat hoznak a környezetben is, mint például a tavaszi virágzás, az őszi lombhullás vagy az állatok téli hibernálása. 

Ha nem vesszük figyelembe, hogy az adott szezonnak, évszaknak megfelelő ételeket fogyasszunk, ruhák viseljünk és rutinokat végezzünk, akkor az megzavarja a homeosztázist, és olyan életmódbeli betegségeket okozhat, mint az elhízás, a cukorbetegség, a magas vérnyomás vagy akár a rák.

Az embereket, mivel egyazon ökoszisztéma részei vagyunk, nagymértékben befolyásolják ezek a külső változások. A betegségek az emberek és környezetük közötti egyensúlyhiányból fakadnak. Például télen gyakrabban fordul elő az influenza és a bőrszárazság vagy asztmás rohamok száma, nyáron könnyen kapunk hőgutát, tavasszal a pollenallergia erős.

A ritucharya, szezonális rutin megértésével és gyakorlásával, valamint a rutinunk az évszakokhoz igazolásával megelőzhetjük a problémákat, fenntarthatjuk a tridosha harmóniáját és egészségesek maradhatunk.

Az ayurvéda a kiegyensúlyozott és egyszerű, a természetes állapotokkal összhangban lévő életre összpontosít, amelyet gondosan kiválasztott, bölcs és egészségvédő gyakorlatok támogatnak. 

A Surya Ayurvédánál célunk, hogy segítsünk az Ayu (hosszú élet) és az Ayush (jó egészség) növelésében az ayurvéda ősi tudományának használtával, és a modern kor és az általa nyújtott előnyök kombinálásával.

Hasonló cikkek

Meleg vagy hideg vizet igyak? Vízfogyasztás az ayurvéda szerint

Az ayurvéda langyos vagy forró víz fogyasztását ajánlja 

Ennek oka egyszerű: a forró víz megtisztítja az emésztőrendszert, hidratálja a rendszert, és serkenti a nyirokrendszert a szervezetben.

A forró víz elsősorban az emésztő tüzet (agni) erősíti a pachakában (gyomorban), és segíti a ranjaka (emésztőenzimek) fejlődését. Másrészt a langyos víz fokozza az ahara rasa (tápanyag-folyadék) hatását az emésztőrendszerben.

Tovább olvasom »