Az évszakok változásai mindannyiunk által észrevehető változásokat hoznak a környezetben is, mint például a tavaszi virágzás, az őszi lombhullás vagy az állatok téli hibernálása.
Hasonlóképpen testünket is befolyásolják ezek a külső változások és a belsőnk, a belső ritmusunk is szinkronban van a környezettel.
Ha a szervezet nem tud alkalmazkodni a szezonális változásokhoz, az doshák zavarához, a doshák közti egyensúly felborulásához vezethet, ami fogékonyabbá teszi testünket a betegségekre.
Ezért kulcsfontosságú a szezonális rutin, a ritucharya, a különböző évszakok rendjének megértése.
Ha nem vesszük figyelembe, hogy az adott szezonnak, évszaknak megfelelő ételeket fogyasszunk, ruhák viseljünk és rutinokat végezzünk, akkor az megzavarja a homeosztázist, és olyan életmódbeli betegségeket okozhat, mint az elhízás, a cukorbetegség, a magas vérnyomás vagy akár a rák.
Az embereket, mivel egyazon ökoszisztéma részei vagyunk, nagymértékben befolyásolják ezek a külső változások. A betegségek az emberek és környezetük közötti egyensúlyhiányból fakadnak. Például télen gyakrabban fordul elő az influenza és a bőrszárazság vagy asztmás rohamok száma, nyáron könnyen kapunk hőgutát, tavasszal a pollenallergia erős.
A ritucharya, szezonális rutin megértésével és gyakorlásával, valamint a rutinunk az évszakokhoz igazolásával megelőzhetjük a problémákat, fenntarthatjuk a tridosha harmóniáját és egészségesek maradhatunk.
Milyen rutinokat javaslunk tavasszal? Olvasd el cikkünket a témában.
Az ayurvéda a kiegyensúlyozott és egyszerű, a természetes állapotokkal összhangban lévő életre összpontosít, amelyet gondosan kiválasztott, bölcs és egészségvédő gyakorlatok támogatnak.
Milyen kezelések javasoltak tavasszal? Kattints a linkre, hogy megtudd.
A Surya Ayurvédánál célunk, hogy segítsünk az Ayu (hosszú élet) és az Ayush (jó egészség) növelésében az ayurvéda ősi tudományának használtával, és a modern kor és az általa nyújtott előnyök kombinálásával.